Élettervezés anyaként

2. lecke

“Az 5000 darabos puzzlet egyszerűbb kitenni, ha látod a nagy képet, amivé össze kell állítani az apró, egymásba illő darabokat.”

Az időbeosztásunk legfőbb célja, hogy olyan tevékenységekkel töltsük meg a napjainkat, az életünket, amely afelé visz bennünket, hogy boldogabbak, elégedettebbek, egészségesebbek legyünk. Jó kapcsolatunk legyen a gyerekeinkkel, a párunkkal, a barátainkkal. A szüleinktől látott rossz beidegződéseket felülírni és a saját utódainknak pozitív mintákat átadni. Ahhoz, hogy ezeket elérjük az út a rutinokon keresztül fog vezetni. Az első és legfontosabb lépés az, hogy meghatározzuk: milyen életre vágyunk? A napjaink akkor nyernek értelmet, ha összhangban vannak a hosszútávú céljainkkal, a jövőképünkkel.

Nőként és anyaként számos szerepünk van, amelyeket menedzselünk és szeretnénk egyensúlyban tartani. Válaszd ki, hogy a te életedben mely területeknek van jelentőségük és a mai leckében azzal fogsz dolgozni, hogy kidolgozod a jövőképedet az adott életterületeken.

Én

nőiesség, egészség, szexualitás, boldogság, önfejlesztés

Szabadidő

pihenés/ feltöltődés/ kikapcsolódás (testi, lelki, szellemi)

Feleség

férjjel való kapcsolat, szeretetkifejezés, randik

Anyaság

gyerekekkel való kapcsolat, személyiségeitek összehangolása, minőségi időtöltés

Anyagiak

pénzügyi tervezés, tárgyi vágyak

Otthon

háztartás, rendszerezés, dekorálás, projektek

Értelmes élet

hivatás, munka, célok, időbeosztás, tervezés

Szociális háló

barátok, tágabb család, ünnepek

Elmetérképezés és önismereti kérdéssor

GYAKORLATI RÉSZ

A jövőtervezéshez összeállítottam neked egy önismereti kérdéssort, valamint szeretném megismertetni veled az egyik kedvenc gyakorlatomat, az elmetérképezést. Ezt a módszert az élet számos szituációjában lehet alkalmazni. Egyszerű és szórakoztató. A videóban bemutatom!

Önismereti kérdéssor

Megjegyzés

Ezt a jövőtervezést bármikor újra megcsinálhatod. Nekem sokat szokott segíteni, amikor úgy érzem: nem találom a helyem… Ilyenkor megnézem, hogy hol tartok most és merre szeretnék továbbmenni. Nem szükséges, hogy év eleje legyen, nem kell semmilyen dátumhoz kötni, hiszen a céljaiddal, a vágyaiddal kapcsolódni bármikor lehetséges.

A vágyaink megfogalmazása és leírása azért nagyon fontos, mert a célok elérése így válik mérhetővé. Amikor pár év múlva elolvasod a most megfogalmazott jövőképet és azt látod, hogy mennyi mindent elértél, ez elégedettséggel, hálával tölt majd el, ami a boldog élet egyik alapja.

A másik ok, hogyha megfogalmazod, mit szeretnél, hamarabb meglátod a lehetőségeket arra, hogy megvalósítsd a vágyaidat. Lehet, hogy egy-két célodért keményen meg kell dolgoznod, viszont előfordul olyan is, hogy bevonzod azt, amit elképzeltél.

Néhány támpont ahhoz, hogyan érdemes megalkotni a jövőképedet:

Önazonos

ne másnak akarj megfelelni (nem kell szoknyát hordanod, ha neked nem azt jelenti a nőiesség)

Elérhető

beépíthető, a saját határaidon belüli (ne akarj milliós fizetést, ha nem dolgozol)

Mély motiváció

ne másnak akarj megfelelni (nem kell szoknyát hordanod, ha neked nem azt jelenti a nőiesség)

BÓNUSZ gyakorlatok

Érzelmektől átfűtött jövőkép

Sokkal könnyebb lesz úgy kapcsolódni a céljaidhoz, hogy mély motiváltságot élsz meg, amikor rájuk gondolsz. Ha nem tudod, hogy miért szeretnél lefogyni, kevésbé leszel ösztönzött azzal kapcsolatban, hogy egészségesebben étkezz és rendszeresen mozogj. Ezért célszerű úgy megfogalmazni a jövőképedet, hogy érzelmeket kötsz hozzájuk.

Készíts vision boardot!

Az álomtábla készítés szórakoztató és kreatív eszköz arra, hogy fókuszt adj a vágyaidnak. Segít motiváltnak maradni, ha képi formában megjeleníted a céljaidat és minden nap pár percet töltessz azzal, hogy nézegesd a képeket!
(Néha érdemes a telefonodban gyülekező fotókat összehasonlítani az álomtáblán lévő ábrákkal és megállapítani, ha van olyan, amit időközben megéltél már.)

KIZÖKKENTŐ

Gondolat: “Értelmetlennek érzem a mindennapjaimat.”
Helyette: A jövőképemet megismerve most már tudom, hogyan fog értelmet nyerni az időbeosztásommal kapcsolatos javítási szándékom. 

A következő leckében egy kicsit közelebb hozzuk a jövőképedet a jelenhez és megnézzük, hogy milyen éves, havi, heti és napi rutint szükséges kialakítanod ahhoz, hogy a vágyott élet felé indulhass el. Előtte azonban gyere és oszd meg velünk a megéléseidet a Facebook csoportban!

Kommentelek a csoportban!Tovább a következő leckére!